دریافت فایل(بررسی تاریخچه صنعت برق در جهان و ایران و نقشه ها و استانداردها و پست و تجهیزات آن و حفاظت)

فرمت فایل: word تعداد صفحات: 112 در یک مجموعه یا سیستم صنعتی یا اقتصادی و یا هر سیستم دیگر که در دستیابی به اهداف معینی فعالیت دارند جهت نیل به اهداف سازمان به عوامل گوناگون نیاز دارد که عبارتند از : مدیریت،برنامه ریزی، تجهیزات مناسب کار، نیروی انسانبررسی تاریخچه صنعت برق در جهان و ایران و نقشه ها و استانداردها و پست و تجهیزات آن و حفاظت|30019883|doostanfile|دی اُ
مشخصات فایل مورد نظر در مورد بررسی تاریخچه صنعت برق در جهان و ایران و نقشه ها و استانداردها و پست و تجهیزات آن و حفاظت آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 112در یک مجموعه یا سیستم صنعتی یا اقتصادی و یا هر سیستم دیگر که در دستیابی به اهداف معینی فعالیت دارند جهت نیل به اهداف سازمان به عوامل گوناگون نیاز دارد که عبارتند از : مدیریت،برنامه ریزی، تجهیزات مناسب کار، نیروی انسانی ماهر و کارآمد

1 مدیریت: وظیفه مدیریت رهبری و سازماندهی هدایت وکنترل و تدوین برنامه های کوتاه مدت و دراز مدت جهت رسیدن به اهداف سازمان میباشد.

2 برنامه ریزی: در یک سازمان جهت جلوگیری و کاهش ضایعات و افزایش راندمان نیاز به برنامه ریزی مناسب می باشد. لذا با برنامه ریزی می توان اهداف و خطوط اصلی سازمان را ترسیم نمود. برنامه ریزی بطور کلی تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت،تعیین برنامه های استراتژیک تعیین برنامه های عملیاتی و بودجه بندی می باشد.

3 تجهیزات مناسب کار: تجهیزات چه از نظر کیفی و کمی باید مناسب با نوع فعالیتهایی باشد که جهت رسیدن به اهداف سازمان در نظر گرفته شده است.

4 نیروی انسانی: بی شک هر چه افراد به نسبت کاری که انجام می دهند آگاهی و بینش بیشتری داشته باشند،نسبت به ارتقاء راندمان و کاهش ضایعات و همچنین در حفظ ونگهداری تجهیزات کوشاتر می باشد.

فصل اوّل

تاریخچه صنعت برق در جهان

تولید الکتریسیته ساکن و اندازه گیری آن و انجام تحقیقات اولیه توسط فیزیکدانی بنام کولن و سپس تولید الکتریسیته جاری با استفاده از نوعی باتری توسط الکساندر ولتا به مرحله اجرا درآمد. باپیشرفت علم در سال 1882 برای اولین بار در اشتوتگارت آلمان نیروگاهی ساخته شد که قادر بود فقط چند خانه راتغذیه کند و بتدریج نیروگاهی پیشرفته تر ساخته شد. با تکامل صنعت وظهور ماشین بخصوص ماشینهای بخار و توربینهای مختلف تولید این انرژی در سراسر دنیا افزایش داده شد. اولین بار در سال 1891 خط انتقال 15 کیلوولت سه فاز بطول 175 کیلومتر کشیده شد و پنجاه سال بعد خط 400 کیلوولت مورد بهره برداری قرار گرفت.نظر به کلیه صنایع به صنعت برق،این صنعت در اکثرممالک در اولویت نخست قرار گرفت،در واقع توسعه اقتصادی وصنعتی به توسعه این صنعت وابسته است. بخش اصلی توسعه این صنعت در شاخه های نیروگاههای بخار بعلت راندمان بیشتر صورت گرفته و این رویه همچنان ادامه دارد.

تاریخچه صنعت برق در ایران

تولید برق در سال 1283 هجری شمسی با بهره برداری از یک مولد 400 کیلوولت در خیابان چراغ برق تهران آغاز گردید ودر سال 1316 موسسه برق تهران تحت نام دایره روشنایی تهران که زیر نظر بلدیه(شهرداری) اداره می شد به اداره کل برق تهران تغییر نام یافت و در همین سال مولد 6000 کیلوولتی زیر نظر شهرداری شروع بکار نموده و بالاخره در سال 1338 نیروگاه طرشت با 4 واحد توربین بخار هر یک به قدرت 5/13 مگا وات مشغول بکار گردید، بطوریکه تا پایان سال 1338 قدرت ژنراتورهای نصب در تهران به 3/78 مگاوات رسید و از سال 1338 به بعد شرکتهای مختلفی عهده دار سرویس دهی برق به مشترکین بودند. در سال 1341 به منظور تشکیل برق منطقه ای جهت تولید و توزیع برق سازمانی بنام سازمان برق ایران ایجاد گردید و پس از تشکیل وزارت آب در سال 1353 به وزارت نیرو تغییر نام یافت. لذا با توجه به رشد صعودی مصرف برق با عنایت به اینکه باید دارای 30% برق ذخیره باشیم،زیرا اگر نیروگاهی به هر دلیل از مدار خارج شود،برای جلوگیری از خاموشی نیروگاه دیگری را جایگزین آن نمائیم. پس تاسیس نیروگاه جدید و حفظ و نگهداری و بهره برداری صحیح از نیروگاههای موجود اجتناب ناپذیر است.معرفی ایستگاه KV400 چغادک:

محل تهیه گزارش ایستگاه 400 کیلو ولت چغادک می باشد.این ایستگاه در مساحت 247500 متر مربع در 20 کیلومتری بوشهر و995 کیلومتری جنوب تهران قرار گرفته است.هوای گرم ومرطوب استان بوشهر که دمای هوا در بعضی از روزهای گرم تابستان به 45 درجه سانتیگراد می رسد،مصرف انرژی برق خانگی بیشترین رقم را دارد.این نوع مصرف به لحاظ وجود کولر گازی در فصل تابستان بار راکتیو بالایی راطلب می کند و در فصل زمستان یا در ساعتهای صبح در همان روزهای تابستان این بار راکتیو به نزدیک صفر کاهش می یابد.ایستگاه 400 کیلو ولت چغادک از سمت 400 به شبکه سراسری برق کشور و نیروگاه اتمی بوشهر و از سمت 230 کیلو ولت به نیروگاه گازی کازرون و شبکه 230 کیلو ولت استان و از سمت 132 کیلو ولت به نیروگاه گازی کنگان و شبکه 132 کیلو ولت استان مرتبط است. همچنین مصرف 20 کیلوولت بخش مرکزی شهرستان بوشهر را تامین می کند.این ایستگاه یک ایستگاه تک خطی نیست و ارتباط حلقه سراسری 400 کیلوولت بین هرمزگان و خوزستان و فارس را هم برقرار می سازد.پس این ایستگاه می بایست به شکلی طراحی شود که هیچگاه و در هر شرایطی خاموشی در منطقه خود و حلقه سراسری ایجاد نکند و توانایی پاسخ به نیاز مصرف استان در تلرانس های متفاوت بار را داشته باشد.ایستگاه 400 کیلو ولت چغادک تمام تواناییهای لازم را دارد.در فهرست جداول صفحه اول استعداد ایستگاه با عنوان شناسنامه ایستگاه و در صفحه دوم دیاگرام تک خطی ایستگاه آمده است.ملاحظه می کنید که این ایستگاه دارای چند ترانس قدرت با ولتاژها و ظرفیت های متفاوت و بیش از 20 خط با ولتاژها و ظرفیت های متفاوت و سیستم حفاظت و کنترل پیشرفته در نوع خود یکی از ایستگاههای مهم کشور بشمار می آید.

مطالب دیگر:
پمپ حرارتی، بررسی تهویه مطبوع و آزمایشهای کمپرسور، برج خنک کننده، تست موتور دیزلبررسی دیوار نگاه های عمارت چهلستون، تاریخچه، نقشه ها، اسناد و ... آن و طبقه بندی دیوارنگاهبرنامه ريزي احتياجات مواد (MRP)، تاریخچه، مفاهیم و مکانیزم آن و بررسی ارتباط MRP با MRPII وبررسی انواع گفتگوها از طریق چت و عوامل موثر بر کشش به دوست یابی های اینترنتی بین دانشجویانبررسی فقهی و حقوقی و مشروعیت معاملات مالکیت موقت و زمانبندی شدهآشنایی با انواع و اجزای پستهای فشار قوی، ترانسفور ماتور و اصول کار آن، شینه بندی، مدار شکن وبررسي الگوي سني ازدواج در ايران عوامل موثر و برآورد وضعيت آن در سالهاي آيندهبررسی میزان تأثیر مراکز مشاوره خانواده انجمن اولیا و مربیان در کاهش مشکلات دانش آموزانطراحي واحد ترموسيفون برج تقطير در خلاء واحد توليد فورفورانبررسی میزان کارآیی آموزش های ضمن خدمت کوتاه مدت فرهنگیان از دیدگاه معلمان ابتدائی و دبیران رآشنایی با هدايت كننده های سیال، انواع (انواع لوله ها و شیلنگها)، ساختار و نصب آنهاآلودگی هوا، انواع آلاینده ها و تاثیر فعالیتهای انسان بر جو و تاثیر آلاینده ها بر انسان و طبررسی سلامت روان افراد دارای ازدواج سنتی ، نیمه سنتی و مدرنصنعت چینی، مواد اولیه و اصول و نحوه ساخت چینیطراحی و راه اندازی سایت گالری عکس و بخشهای مختلف آنآموزش الکترونيکي و کاربرد و پیاده سازی آن در مهندسي معدن و شناسايي فن آوريها و نيروي متخصص مانتقال الکتریکی و آشنایی با پستهای فشار قوی و انواع و تجهیزات آنها و اصول بهره برداري بهينهتكنيك تصويرسازي در گروه سني هاي متفاوتراهنمايي و رانندگي و قوانین آن و نحوه استقرار و استفاده از اتومبيل و نكات مهم مسافرت با كودبررسی مسئله تكرار پاية تحصيلي (مردودي) و علل آن و نقش والدین در مردودی دانش آموزانآشنايي و بررسي وضعيت كشورهاي مسلمان منطقه آسياي جنوب شرقيبررسي رابطه بين كشاورزي، صنعت و تاثير متقابل آنها و وضعيت كشاورزي فعلي ايران و جنبه اقتصادمعماری سامانی، چهارچوب و ابعاد آن و بررسي سبک هاي معماري فناوري اطلاعات سازمان و مزایای آنهآشنایی با بافت انواع صنایع شهرستان ابهربررسي وضعيت فروش محصولات چرمي‌سبک (داخلي – خارجي) و موانع صادرات آنها